S vizí vzniku “Faith Community Church“ přišli Phil a Shanna Davisovi, kteří se seznámili v roce 1998 v Rusku. Tam se také zrodila jejich touha po mezinárodním misionářství, když si uvědomili, že mezinárodní společenství potřebuje nová duchovní zázemí. Jejich nápad byl v Charlotte (Severní Karolína) vřele přijat domovskou církví “Uptown”, kde měli Phil a Shanna zázemí. Takže byli vysláni, aby umožnili vznik nového mezinárodního kostela.

Během roku 2002 navštívili Davisovi mnoho evropských měst a hledali vhodné místo, které by pro ně Bůh zvolil. Po této cestě se stala Praha vedoucím kandidátem. Posléze sem Davisovi uskutečnili ještě dvě krátké návštěvy, aby se spolu se svými přáteli a vedoucím dohodli, že právě Praha je vhodné místo pro “World Harvest Mission“ ve spolupráci s původním kostelem “Uptown“, který jim zajistil přípravu a podporu.

Phil a Shanna se spolu s Chrisem a Laurou Syvertsenovými přestěhovali do Prahy v roce 2005. Davisovi se rozhodli pořádat jednou týdně setkání spojené se studiem Bible. Z této skupiny vzniklo jádro “Faith Community“. Původní misijní skupina Davisových a Syvertsenových se rozrostla a vytvořila církevní skupinu lidí, jejíž hlavní úlohou v Praze byla práce pro “Faith Community“.

“Faith Community Church“ uspořádal první bohoslužbu 15. dubna 2007 v Café Illusion v Praze 2. Brzy na to se přestěhoval o dva bloky dál do sklepního prostoru, kde vytvořil malý kostel. V únoru 2009 se přestěhoval “Faith Community Church“ do Masarykova salónku na Dejvickém nádraží.